Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Grudzień 2013

III niedziela Adwentu

Jakby Jan zwątpił w wierze. Dostaje odpowiedź, którą musi zrozumieć. Tak o mesjaszu mówili prorocy. Mocna mowa.

Człowiek mocnej mowy, to ktoś, kto potrafi odpowiedzieć Słowem. Kto aktualizuje brzmienie Słowa przez dostosowanie do okoliczności tego co dzisiaj. Znam kilka takich osób. W ich mowie widoczne jest czym żyją. W ich odpowiedzi na każde pytanie zawarty jest pierwiastek wiary, który pociąga. Na pytanie jak to robią odpowiadają: normalnie. Tak też żyją – normalnie w Boży sposób.

Mt 11,2-11
Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?

II Niedziela Adwentu

Goło dzisiaj wokół i goli nie chowają się zbytnio. Ba, nawet chcą być pokazywani na bilbordach, w telewizji. Jakby dopiero zeszli z drzewa – a nie zjedli z niego owoc.

Adam doznał wstydu, towaru tak samo deficytowego dzisiaj jak śnieg na początku tegorocznego Adwentu. Dowiedział się też czegoś o sobie. Poznał siebie przez słuchanie głosu Boga.

A ze wstydem jest jak z klawiaturą komputera – jak się zapomina o dbaniu zbiera się sporu syfu. Tak później trudno wyczyścić.

 

Rdz 3,9-15
Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?”