Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC – nowy album papieski Wydawnictwa MICHALINEUM

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC” (Łk 6, 36) – motto Roku Miłosierdzia – jest zarazem tytułem tego albumu papieskiego przybliżającego nauczanie św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Papież Franciszek tak wyjaśnia powody ogłoszenia Roku Jubileuszowego Miłosierdzia: „Jest to czas miłosierdzia. Jest to czas stosowny, aby leczyć rany, aby niestrudzenie spotykać tych, którzy czekają, aby zobaczyć i poczuć namacalnie znaki bliskości Boga, aby zaoferować wszystkim – wszystkim drogę przebaczenia i pojednania”.

Album zawiera fragmenty najważniejszych dokumentów, homilii i przemówień św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu. Teksty papieskie są zilustrowane dokumentalnymi zdjęciami Świętego Papieża Polaka z papieskich pielgrzymek po całym świecie, audiencji generalnych i specjalnych oraz spotkań z wiernymi w szpitalach, jadłodajniach dla biednych czy w hospicjach, czyli w miejscach, gdzie miłosierdzie ludzkie potrzebuje wsparcia Miłosierdzia Bożego. Szczególnie wzruszające są momenty spotkań z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi oraz osobami sędziwymi, które św. Jan Paweł II nazywał „Skarbem Kościoła”. Zobaczymy Ojca Świętego udzielającego sakramentów świętych, mających swe źródło w przebitym boku Pana Jezusa na Krzyżu. Ujrzymy ludzi – tych zwyczajnych – robotników, pielęgniarki, ale przede wszystkim wiernych, którzy wsłuchiwali się w nauczanie Papieża – nauczanie Kościoła – wzywającego do miłosierdzia, żeby świat był bardziej ludzki, żeby wszyscy ludzie kierowali się wyobraźnią miłosierdzia.

W albumie zobaczymy także Benedykta XVI i Ojca Świętego Franciszka, którzy w Bożym Miłosierdziu także widzą jedyną nadzieję dla ludzkości i każdego człowieka w tym, coraz bardziej niepewnym i – co jest powodem lęku o przyszłość – nieludzkim czasie.

Wstęp do albumu napisał J.E. bp Józef Dąbrowski CSMA – Biskup Pomocniczy Diecezji London w Kanadzie.

Niech ta publikacja, ukazująca św. Jana Pawła II, św. s. Faustynę Kowalską czy bł. Matkę Teresę z Kalkuty, a także nauczanie i świadectwo Benedykta XVI i Papieża Franciszka – będzie wielką zachętą, abyśmy byli miłosierni, jak Ojciec nasz jest miłosierny to program na życie, który jest trudny, ale zarazem bogaty w radość i w pokój.

Ks. Sylwester Łącki CSMA

 

------------------------

Album „MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

(format 31,5 cm x 24,5 cm; oprawa twarda, szyta i klejona, obwoluta; stron 104)

można zamówić pod następującym adresem:

Wydawnictwo Michalineum

Al. J. Piłsudskiego 248/252; 05-261 Marki

tel.: +48 22 781 14 20; faks: +48 22 771 36 15

e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl

www.michalineum.pl