Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

MICHALICKA EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

7 kwietnia 2017 r. odbyła się w Miejscu Piastowym Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Wzięło w niej udział ok. 150 osób.

Hasłem tegorocznej EDK była DROGA PRZEŁOMU. Ból, zmęczenie dla wielu dało okazję by przekroczyć siebie. Uczestnicy doświadczają na niej fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrasta z tej nocnej wędrówki.

Księża Michalici organizując Trasę Anielską (44 km) – św. Michała Archanioła – stali się propagatorami takiej formy duchowości jaką jest EDK. O godz. 21 miała miejsce uroczysta eucharystia na ołtarzu fatimskim przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Po niej uczestnicy ruszyli na trasę, która biegła przez piękne okolice ziemi podkarpackiej m.in. Miejsce Piastowe, Dukla, Lubatowa, Iwonicz-Zdrój.

Dla wielu osób było to nie lada wyzwanie. Droga była wyjątkowa bo małych grupach, w samotności a nade wszystko w milczeniu. Każdy z uczestników był zdany na własne siły. Stacje drogi krzyżowej były przy przydrożnych kapliczkach, kościołach. W tym wszystkim było zmaganie i spotkanie z Jezusem.  

Pierwsza EDK odbyła się w Krakowie w 2009 r. Inicjatorem tej akcji jest – założyciel Stowarzyszenia WIOSNA – ksiądz Jacek Stryczek oraz  Męska Strona Rzeczywistości.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie EDK Miejsce Piastowe: każdemu michalicie, klerykom z WSD Księży Michalitów w Krakowie, młodzieży z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego przy NSD.

Serdecznie podziękowanie kierujemy w stronę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubatowej a w szczególności prezesa OSP Stanisława Jakieły i vice prezesa OSP ds. Szkolenia Krzysztofa Szczęsnego, którzy w połowie drogi EDK przygotowali ciepłą herbatę i kawę. Rozpalili ognisko, przy którym uczestnicy mogli się ogrzać i nabrać sił na kolejne godziny marszu.

Wierzymy że EDK wpisze się na stałe w Miejsce Piastowe i okolice.