Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Konferencja o michalickim wychowaniu

W dniu 11 kwietnia br.  w Miejscu Piastowym odbyła się konferencja dyrektorów szkół, domów dziecka, oratoriów oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Zgromadzenie Św. Michała ArchaniołaSpotkanie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego przy Niższym Seminarium Duchownym „na Górce”.

Podczas spotkania, któremu przewodniczył przełożony generalny ks. Dariusz Wilk, podjęto refleksję nad obecną kondycją i przyszłością prowadzonych przez Zgromadzenie dzieł wychowawczych.

Motywem przewodnim zjazdu były słowa bł. ks. Bronisława Markiewicza: Różne są rodzaje wychowania dobrego dzieci, bo różne są zdolności, usposobienia, stany, i powołania ludzi… Najlepszym jest to wychowanie, które się stosuje najściślej do osobowości każdego dziecka: do jego wieku, uzdolnienia, zdrowia, warunków życia i przeznaczenia na tym świecie i w wieczności.

Każdy z dyrektorów podczas trwania konferencji przestawił charakterystykę i sytuację prawną kierowanej przez siebie placówki. Omówiono trudności w ich prowadzeniu oraz realizacji zadań statutowych. W burzliwych dyskusjach podjęto wizje przyszłości i rozwój nowych form michalickiego wychowania.

Krzysztof Winiarski CSMA