Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

ZASŁUŻONY DLA ZIEMI GRYBOWSKIEJ – odznaczenie dla ks. Rektora Kazimierza Radzika

Przyjechali z różnych stron Polski do swojej małej ojczyzny. Mieszkańcy ziemi grybowskiej w lipcu br. spotkali się na dorocznym, trzecim już zjeździe. Poprzednio była to Kąclowa, tym razem świętowali w Binczarowej.

Jak zawsze zjazd zainaugurowała uroczysta msza święta. Niezwykle okazale wyglądał przemarsz pocztów sztandarowych i lokalnych jednostek straży pożarnej. Spotkanie było także okazją do przypomnienia wojennych kart historii ziemi Grybowskiej, o co zadbała grupa rekonstrukcyjna, której przewodził Stanisław Szambelan. Wielką atrakcją dla uczestników imprezy była prezentacja dorobku ludowych twórców -malarzy i rzeźbiarzy. Podczas zjazdu można było skosztować specjałów przygotowanych przez okoliczne koła gospodyń wiejskich. Podczas uroczystości został uhonorowany odznaką: „Zasłużony dla ziemi grybowskiej” były Przełożony Generalny michalitów ks. Kazimierz Radzik CSMA, który w sposób szczególny zasłużył się dla gminy Grybów.

W uzasadniuniu napisano: "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" (Jan Paweł II).
Społeczno Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" Oddział Grybów w dowód uznania za promowanie wartości chrześcijańskich, oraz kultury i tradycji Ziemi Grybowskiej prosi o przyjęcie przez Księdza Generała Kazimierza Radzika tytułu ZASŁUŻONY DLA ZIEMI GRYBOWSKIEJ.
Dziękując za osobiste zaangażowanie się w działalność, by wartości chrześcijańskie oraz tradycja i kultura Ziemi Grybowskiej były znane przez ludzi, wśród których przyszło Księdzu Generałowi realizować swoje kapłańskie powołanie, składamy życzenia, niech Dobry Bóg obdarza wszelkimi łaskami i Maryja Matka kapłanów nie wypuszcza ze Swej Matczynej opieki.

Burmistrz Miasta Grybowa – Paweł Fyda i Wójt Gminy Grybów – Pan Piotr Krok.

Gratulujemy ks. Rektorowi odznaczenia!