Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Ojciec Generał na Boże Narodzenie

Chwała na wysokości Bogu…

Moi Drodzy!

Święta Narodzenia Pańskiego wprowadzają nas w klimat niezwykłej serdeczności i bliskości Boga. Oto Ten, Który stworzył świat i nieustannie się o niego troszczy, oddaje ludzkości swojego jedynego Syna, by Ten poprzez realizację "niebiańskiej misji" dokonał odkupienia człowieka i przywrócił pierwotny porządek stworzenia.

Boży plan zbawienia, zarówno sam jego zamysł, jak i realizacja, budzi w nas zachwyt wobec dobroci i mądrości Stwórcy. Wielokrotnie i na wiele sposobów doświadczamy, że każde działanie naszego Boga motywowane jest Jego bezgraniczną i pełną entuzjazmu miłością do każdego stworzenia.

W naszym Zgromadzeniu rozpoczynamy VII rok michalickiej wielkiej nowenny poświęcony Miłości do Ojczyzny.

Opatrzność sprawiła, że my – duchowi synowie bł. ks. Bronisława Markiewicza, posługujemy na całym świecie. Mamy więc poniekąd wiele ojczyzn. Sięgam po słowa Ojca Założyciela i najpierw życzę odwagi do ponownego zaufania, o którym nasz Błogosławiony pisał tak: Zaufał Mojżesz, zaufali prorocy, zaufali święci Apostołowie i ich godni następcy – i nawrócili świat. My mamy przed sobą także posłannictwo apostolskie i pewność, iż jest wolą Bożą, abyśmy w kierunku obranym kroczyli naprzód. (…) Nie wątpię, iż będziemy na całej kuli ziemskiej czynni, wsławimy Imię Pańskie i imię Polski. Jest to najdzielniejsze przedsiębiorstwo, jakie dotąd wyszło z naszej Ojczyzny. A uczy nas historia, że im większe dzieło, tym większe musi przechodzić próby i przeciwieństwa. Im więcej nas świat upokorzy, tym więcej Pan Bóg nas wywyższy i tym więcej uwielbimy Boga. Droga krzyża jest drogą Bożą i Świętych Pańskich. (List do ks. Józefa Machały, Miejsce Piastowe, 09.12.1910).

W dzieło zbawienia Bóg włącza wyjątkowego CzłowiekaMaryję. Stwórca sam o Nią się troszczy. A Ona. gdy zostaje wybrana na Matkę Mesjasza, rodzi Zbawiciela świata i jak każda ziemska matka, towarzyszy swojemu dziecku we wszystkich chwilach jego ziemskiego życia. Ta Matka, dana nam przez Ojca Założyciela i ukoronowana kilka miesięcy temu koronami papieskimi w Miejscu Piastowym, nie odmówi żadnej naszej prośbie i pochyli się nad każdą naszą biedą. Życzę zatem owego szaleństwa wiary i oddania, na jakie zdobył się . Bronisław wołając do Niej:

Matko, oto masz mnie całego, 
Tak, przy Tobie na wieki stoję,
Ofiaruję Ci serce moje:
Wyrzucam z niego wszelki grzech. (…)

Pani, która upadłych dźwigasz,
Ulituj się nad Polską biedną:
Szeregi Twych poddanych rzedną,
Gdyż je tępi nikczemny wróg.
Panno wierna, Ty nie zawodzisz,
Gdy sprzymierzeńcy nie zawodzą:
Zwyciężymy przeto pod Twą wodzą,
Choćby przeciw był cały świat (Zapiski dotyczące życia wewnętrznego, 08.12.1887​).

 

Najdrożsi!

Pozwólmy, z dziecięcą ufnością, Maryinaszej Matce, przyprowadzić się w prostocie serca do Jej Nowonarodzonego Syna. Niech Ona zaopiekuje się nami tak, jak opiekowała się powierzonym Jej przez Stwórcę Mesjaszem. Jej dłonie, które trzymały Bożego Syna, niech piastują nasze ludzkie dusze.

Błogosławionych, pełnych pokoju serca, bogatych nową nadzieją, radością i entuzjazmem wynikającym z faktu obecności Zbawiciela wśród nas Świąt Bożego Narodzenia...

Z braterskim pozdrowieniem – Ks. Dariusz Wilk CSMA, Przełożony Generalny

 

Marki, Boże Narodzenie 2017