Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Pierwsza Pasterka w rozbudowanej świątyni MB Fatimskiej w Górkach

Tradycyjnie o godz. 24.00 rozpoczęła się w naszej świątyni uroczysta Msza święta zwana Pasterką z bardzo licznym udziałem parafian i pielgrzymów (ok. 2 tysięcy). Oprawę liturgiczną uświetnił chór  parafialny i orkiestra dęta z Górzna. Pasterce przewodniczył i homilię wygłosił kustosz sanktuarium ks. Czesław Knebel. Razem z nim Eucharystię celebrowali: ks. Antoni Obrzut, ks. Marian Motyka i ks. Jakub Kasprzycki.

W homilii celebrans nawiązał do przesłania 100. rocznicy objawień w Fatimie oraz uświadomił, że święta Bożego Narodzenia to spotkanie z przychodzącym Chrystusem, który zawsze pragnie, aby mieszkać w naszych sercach i obdarzać nas swoimi darami oraz być źródłem dobra i prawdziwej radości. Zaznaczył, że tą radością mamy się dzielić z najbliższymi i nieść ją do naszych domów.

Na zakończenie Pasterki ks. Proboszcz złożył parafianom i pielgrzymom życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask Bożej Dzieciny i opieki Matki Bożej Fatimskiej na czas przeżywania świąt w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wyraził wdzięczność inżynierom, budowniczym i darczyńcom, którzy przez swoją pracę i dar serca przyczyniają się do rozbudowy naszej świątyni. Podziękował także kapłanom za posługę duszpasterską.

jk CSMA