Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Sylwester bez toastu

Różne są formy spotkań i zabaw sylwestrowych. W poprzednich latach, przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza - Apostola trzeźwości, organizowano spotkanie sylwestrowe, w ramach apostolstwa trzeźwości w szkolnej auli w Zespole Szkół Michalickich. Ponieważ przed Świętami Bożego Narodzenia została otwarta "kawiarenka" pod kaplicą Matki Bożej Fatimskiej, tegoroczny Sylwester odbywał się w sali i na scenie teatralnej pod kościołem sanktuaryjnym, w połączeniu z "kawiarenką". Tak więc miejsca na spotkanie, gościnę i zabawę było wystarczająco. 
Organizacją spotkania sylwestrowego zajęli się członkowie Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy na czele z Agatą i Antonim Wojtoń. Ponad sto osób - rodziny związane z apostolstwem trzeźwościowym - dzieliło się wspaniałymi produktami własnej kuchni oraz radością wspólnej zabawy, kolędowania i życzliwej rozmowy. Taka forma gościnnego stołu, zastawionego sałatkami, wędlinami i ciastami przyniesionymi z domu, okazała się bardzo trafna. Program zabaw okazał się również tak obfity, że wiele zaplanowanych wydarzeń, trzeba było przenieść na następny rok. W centrum, jak zawsze,  była umieszczona Msza św., której oprawy muzycznej podjęły się członkinie zespołu Gloria oraz dzieci z Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. 
Życzenia noworoczne, wsparte łaską Bożą wypraszaną podczas Mszy świętej, przedłużyły się serdeczną gościną i zabawą. Oby wszystkie spotkania podjęte w ramach apostolstwa trzeźwości w nowym - 2018-tym roku, miały tak optymistyczne owoce.
ks. Jan Seremak.